KZN Rail na toruńskiej średnicy

Grupa KZN Bieżanów modernizuje kluczowe torowisko tramwajowe w Toruniu. Prowadzona w sposób kompleksowy inwestycja obejmuje tzw. linię średnicową czyli odcinek od węzła przesiadkowego Toruń Miasto aż po Al. Solidarności.

To kolejny etap unowocześniania sieci tramwajowej w Toruniu, kolejny w którym uczestniczy KZN Rail. Od kilku tygodni krakowska firma zabudowuje ponad dwa kilometry toru w systemie szyny w otulinie oraz kilkaset metrów toru na podkładach strunobetonowych. W ramach zleconych prac KZN Rail montuje także rozjazd dwutorowy pojedynczy na tzw. podlewie ciągłym oraz cztery komplety przyrządów wyrównawczych. Całość prac budowlanych ma potrwać do końca kwietna 2015.

torun– Po modernizacji ten fragment sieci tramwajowej będzie zdecydowanie bardziej przyjazny dla mieszkańców. Stanie się tak między innymi dzięki  zastosowanej technologii „cichego torowiska” zmniejszającego wibracje i hałas – podkreśla Grzegorz Leszczyński, prezes KZN Rail. – Dodatkowo zmiana przebiegu torów w okolicach węzła przesiadkowego Toruń Miasto i przybliżenie ich do infrastruktury kolejowej pozwoli w szybszy i łatwiejszy sposób przemieszczać się pasażerom między przystankiem tramwajowym a dworcem kolejowym – dodaje Leszczyński.

KZN Rail na dobre rozgościł się w mieście Kopernika i pierników. Tylko w ostatnim okresie krakowska spółka uczestniczyła tu w wieloetapowej inwestycji związanej z budową linii tramwajowej na UMK. W jej ramach spółka z Grupy KZN Bieżanów zmodernizowała pętle tramwajową  Olimpijska oraz torowisko w Al. Solidarności, zabudowała nowe torowiska, to standardowe – na ul. Sienkiewicza, oraz tzw. „zielone” -wzdłuż ulicy Gagarina.

– Kolejne już zlecenie w Toruniu to efekt doskonałej współpracy z głównym wykonawcą wielu kontraktów infrastrukturalnych w tym mieście – firmą Budimex, oraz docenienia jakości naszych prac przez zarządcę miejskiej infrastruktury transportowej – akcentuje szef KZN Rail.

Zobacz wszystkie aktualności