Modernizujemy torowiska tramwajowe w Krakowie

Do końca bieżącego roku spółka KZN Rail dokona gruntownej przebudowy torowiska i przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic: Srebrnych Orłów i Wiślickiej w stolicy Małopolski.

Reprezentująca Grupę KZN Bieżanów spółka wykonawcza, jest liderem konsorcjum, które  przeprowadzi roboty budowlane na istotnym nowohuckim odcinku sieci tramwajowej, umożliwiającym bezpośredni dojazd pojazdom szynowym do osiedla Mistrzejowice. Całość prac została wyceniona na 2 435 442,16 PLN brutto, a ostateczny termin ich wykonania to 13.12.2013 r.

Bagatela-wymiana układu torowegoTorowisko na skrzyżowaniu Srebrnych Orłów/ Wiślicka nie jest co prawda bardzo stare, ale niestety obecny profil przejazdu i niestabilne podłoże powodują jego szybką degradację i dość częste wykolejenia tramwajów. Znaczące ograniczenie prędkości przejazdu do 5 km/h było tylko tymczasowym rozwiązaniem, potrzebny był szybki remont. – Zakres naszego kontraktu obejmie wymianę przejazdu przez jezdnię na nowy spełniający wyższe wymogi eksploatacyjne, ułożony na betonowych płytach prefabrykowanych. Wymiana obejmie też sąsiadujące z przejazdem odcinki torów oraz trakcję elektryczną – zaznacza Aleksander Furtak, członek zarządu – dyrektor ds. realizacji kontraktów w KZN Rail. – Od strony projektowej naszym partnerem w tym przedsięwzięciu będzie firma PROGREG – dodaje.

– Cieszy nas kolejna inwestycja torowa w Krakowie przeprowadzana przez Grupę KZN Bieżanów. W ostatnich latach byliśmy zaangażowani m.in. w prace modernizacyjne na Rondzie Mogilskim, węźle Dietla-Starowiślna, przebudowę ul. Długiej, , czy wymianę całego układu torowego w węźle Bagatela, gdzie dla utrzymania komunikacji szynowej, zastosowaliśmy rozjazd nakładkowy – podkreśla Grzegorz Leszczyński, prezes KZN Rail.

Zobacz wszystkie aktualności