Nowy prezes, nowe wyzwania

30 czerwca Walne Zgromadzenie Wspólników Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” powierzyło Rafałowi Leszczyńskiemu – dotychczasowemu członkowi zarządu – stanowisko prezesa spółki. Po skończeniu pełnej kadencji poprzedni prezes  Ryszard Leszczyński, objął funkcję wiceprezesa.

DSC_4312_abBezpieczne przeprowadzenie Spółki i Grupy KZN Bieżanów przez okres inwestycyjnego boomu, koordynację działań i wzmocnienie potencjału holdingu oraz zwiększenie roli eksportu w portfolio organizacji – to główne zadania, nowego prezesa Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”. Dotychczasowy prezes pozostaje w zarządzie i będzie odpowiadał za kwestie rozwoju spółki.  Skład zarządu uzupełnia, w ramach kolejnej już kadencji, Barbara Król – odpowiedzialna niezmiennie za kwestie finansów firmy.

Celem zmian, również pokoleniowych, wprowadzonych przez Walne Zgromadzenie Wspólników, jest stworzenie bardziej wydolnej i elastycznie reagującej na rynkowe bodźce struktury zarządczej. – Przed  naszą spółką i grupą kapitałową rysują się ekscytujące możliwości rozwoju, których efektem ma być zwiększenie udziału w polskim i zagranicznym rynku nawierzchni szynowych, dalszy rozwój technologiczny i czynny udział w budowaniu solidnych podstaw całej naszej branży – zaznacza nowy prezes Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”.

Rafał Leszczyński na stanowisku członka zarządu KZN „Bieżanów” pracował od lipca 2014 roku, był odpowiedzialny za kwestie produkcji, a następnie również za politykę handlową. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale zarządzania, kierunek zarządzanie przedsiębiorstwami. W trakcie studiów pełnił rolę Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Internetu „NBNet”, które zapewniało swoim członkom dostęp do sieci. Z KZN „Bieżanów” związał się zaraz po skończonych studiach. Przez te 13 lat pracował w spółce w obszarach IT, controlingu, finansów, produkcji i handlu, uczestnicząc we wdrażaniu większości kluczowych zmian w firmie. Prywatnie interesuje się psychologią i filozofią. Żonaty, ma dwójkę dzieci.

Zobacz wszystkie aktualności