Rozjazdy nie zostały w domu

Grupa KZN Bieżanów zrealizowała dostawę bloków rozjazdowych dla firmy Swietelsky Rail Polska, modernizującej linię kolejową nr 94 na odcinku Kraków Płaszów – Skawina.

Kolejne cztery wyprodukowane i fabrycznie zmontowane przez KZN Bieżanów rozjazdy Rz 60E1-500-1:12, tym razem zostały dostarczone i rozładowane na stacjach Skawina i Podbory Skawińskie. Za zrealizowany 7 i 8 kwietnia transport i precyzyjny rozładunek konstrukcji, z wykorzystaniem systemu Switcher, odpowiadała spółka wykonawcza KZN Rail. Całość zadania udało zrealizować się na dwóch bardzo krótkich, kilkugodzinnych zamknięciach, w ramach których najbardziej czasochłonne były manewry składu z wagonami Switcher. Sam rozładunek rozjazdów był dużo szybszy, dla przykładu ostatnia konstrukcja – trzy bloki, rozładowana została w niewiele dłużej niż 1,5 godziny.

– Mimo ekspresowej formy zamówienia oraz ogólnogospodarczych ograniczeń związanych z epidemią, całość procesu produkcyjnego i logistycznego została wykonana w myśl zasady just-in-time – mówi Grzegorz Leszczyński, Członek Zarządu Grupy KZN Bieżanów ds. inwestycji i logistyki. – Pełna elastyczność i możliwość realizowania takich właśnie szybkich zamówień w sytuacji obowiązywania dodatkowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, zarówno w samym holdingu, jak i jego otoczeniu, to dowód dobrego przygotowania do sezonu budowlanego – podkreśla Leszczyński.

Także dzięki dostarczonym przez Grupę KZN Bieżanów rozjazdom modernizacja odcinka LK94 między Krakowem a Skawiną zbliża się do końca. Wpłynie ona na komfort podróżowania koleją aglomeracyjną po Krakowie, ale także usprawni połączenie stolicy Małopolski z Zakopanem.

Zobacz wszystkie aktualności