Grupa KZN Bieżanów na Kongresie Infrastruktury Polskiej

Grupa KZN Bieżanów, reprezentowana przez prezesa Rafała Leszczyńskiego, uczestniczyła w  Kongresie Infrastruktury Polskiej 2024.

Podczas debaty otwarcia i debaty zamknięcia, prezes Grupy wypowiadał się na tematy dotyczące efektywności procesów inwestycyjnych po zmianach wyborczych czy o finansowaniu inwestycji infrastrukturalnych. Wskazał m.in. na konieczność stworzenia stabilnej strategii finansowania inwestycji kolejowych czy na wstrzymywany brakiem inwestycji potencjał przemysłu kolejowego. Zapewniał, że branża kolejowa jest gotowa na przypływ nowych zadań.

„Sytuacja, w której inwestycje ponownie wystartują, nie może być nazywana wzrostem zapotrzebowania, tylko raczej powrotem do jego normalnego poziomu. Braku przetargów nie można przecież nazwać normalnością.” – mówił Rafał Leszczyński. „Nie bójmy się wzrostu zapotrzebowania, bo to jest powrót do normalności rynku inwestycji kolejowych. Ich brak to sytuacja patologiczna, która na polskim rynku już nigdy nie powinna się powtórzyć.” – podsumował.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, oświetlenie i tłum

Zobacz wszystkie aktualności