Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”  Sp. z o.o.

rozjazd krzyżownica krzyżownica blokowa Półzwrotnica zwrotnica Kierownica Kozioł oporowy szyna przejściowa styk dylatacyjny szyna Bieżanów nawierzchnia kolejowa nawierzchnia tramwajowa nawierzchnia szynowa tramwaj konstrukcje stalowe UIC60 S49 60E1 49E1 Zgrzewanie elektroiskrowe frezowanie struganie  wiercenie hartowanie spawanie rozjazdy wąskotorowe przyrząd wyrównawczy akcesoria kolejowe części rozjazdowe obrotnica krzyżownice bainityczne krzyżownice manganowe

Jesteśmy jedną z największych polskich firm produkujących nawierzchnie dla kolei, przemysłu, miejskich systemów transportu szynowego (tramwaj i metro) oraz typów specjalnych (np. koleje górskie). W naszej ofercie znajdują się zarówno rozjazdy przeznaczone do eksploatacji na liniach kolejowych dużych prędkości, jak i te dedykowane dla standardowych szlaków kolejowych czy bocznic. Spółka, po latach powraca także do sektora budowli inżynieryjnych oferując produkcję, remonty i zabudowę stalowych konstrukcji mostowych. By w pełni odpowiedzialnie oferować na rynku tak szeroki i zaawansowany technologicznie asortyment produktów posiadamy wszystkie wymagane certyfikaty i świadectwa.

Biznesowym celem KZN „Bieżanów” jest całościowa obsługa procesu inwestycji i eksploatacji nawierzchni szynowej - począwszy od projektowania, poprzez doradztwo, produkcję, sprzedaż i dystrybucję, kompleksową obsługę logistyczną po montaż, budowę i serwisowanie dróg szynowych. Dlatego też spółka rozpoczęła budowę Grupy KZN Bieżanów, która ma spełnić powyższe założenia. Tak powstał jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów w branży nawierzchni szynowej, sprzedających swoje produkty w kraju i za granicą.

Bazując na niespełna 70. letnim KZN "Bieżanów" dostarcza klientom produkty o najwyższej jakości, zaawansowane technicznie i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania, wyznaczające nowe standardy na rodzimym rynku. Dlatego też dużą wagę przykładamy do innowacyjności – nasze Biuro Badawczo-Rozwojowe stale poszukuje nowych rozwiązań technicznych oraz usprawnień elementów konstrukcyjnych, które pozwolą nam i naszym klientom cieszyć się trwalszymi, łatwiejszymi i tańszymi w obsłudze oraz bezpieczniejszymi elementami nawierzchni szynowej.

Naszym potencjałem są ludzie – kompetentna, wyszkolona i doświadczona kadra, to kapitał pozwalający nam realizować najtrudniejsze projekty. Sprzyja temu także staranne, elastyczne i profesjonalne podejście do każdego Kontrahenta i każdego zamówienia, kultura organizacji oraz potencjał finansowo-techniczny.

Do dalszego rozwoju technologicznego, doskonalenia oraz uzupełniania gamy produktów i usług mobilizują nas w pierwszym rzędzie zadowoleni Klienci i wystawiane przez nich referencje. Nie bez znaczenia pozostają tu także liczne wyróżnienia i nagrody przyznawane przez branżowe i ponadbranżowe organizacje. Potwierdzeniem i jednocześnie gwarancją najwyższych standardów organizacji oraz wysokiej jakości produkowanych wyrobów i oferowanych przez KZN „Bieżanów” usług są także wdrożone systemy zarządzania jakością – ogólny ISO oraz branżowy IRIS International Railway Industry Standard, który nasza organizacja zaimplementowała jako pierwsza w Polsce w branży nawierzchni szynowej.