Grupa KZN Bieżanów, reprezentowana przez prezesa Rafała Leszczyńskiego, uczestniczyła w Kongresie Infrastruktury Polskiej 2024.
Życzymy Państwu radosnych, ciepłych i niosących nadzieję Świąt Wielkanocnych!
Pierwsza wycieczka po KZN Bieżanów za nami! Co to były za emocje! Ogromnie dziękujemy Pani Barbarze za przyjechanie do nas aż z Warszawy. Mamy nadzieję, że będzie dobrze wspominać odwiedziny w Krakowie. Nam ta wizyta rozpromieniła dzień. To pierwszy raz, kiedy odwiedziła nas miłośniczka kolei – nie służbowo, a hobbystycznie.
Otwieramy KZN-owe wrota dla osoby, która udowodni, że w jej żyłach płynie mangan! Zwycięzca konkursu może zabrać trójkę towarzyszy na ZWIEDZANIE KZN! 🔵 Zobacz, jak powstają rozjazdy kolejowe i tramwajowe 🔵 Poznaj specjalistów z Grupy KZN Bieżanów, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania 🔵 Zdobądź KZNowo-kolejowe gadżety
Grupa KZN Bieżanów składa najserdeczniejsze życzenia wesołego, spokojnego czasu świątecznego. Niech Nowy Rok przyniesie Wam mnóstwo sukcesów - zawodowych i prywatnych. Wszystkiego najlepszego!
Kultowe kalendarze Grupy KZN Bieżanów znowu pomagają! Grupa KZN Bieżanów po raz kolejny udostępnia swoje kultowe, wyjątkowo duże kalendarze (format B2) firmowe na cele charytatywne – tym razem dostępne także w mniejszej, biurkowej wersji. Pomoc trafi do konkretnej osoby – Łukasza Łukomskiego, kolejarza, który walczy o życie .
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”, za pośrednictwem spółki KZN Bahntechnik, już w przyszłym roku dostarczą rozjazdy tramwajowe do dwóch niemieckich miast. Dwa zamówienia będą realizowane w Kolonii, trzecie w Bremie. Do realizacji wykorzystane zostaną podrozjazdnice z tworzywa sztucznego. Krakowska firma kolejny raz pokazuje konsekwentny rozwój na zachodnim rynku tramwajowym.
Należąca do Grupy KZN Bieżanów spółka KZN Rail uzyskała Krajową Ocenę Techniczną (KOT) oraz krajowy certyfikat zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) w systemie 2+ dla prefabrykowanych płyt do nawierzchni drogowej zintegrowanej z torowiskiem tramwajowym wykorzystywanych w technologii CONTRACK. To dokumenty niezbędne do seryjnej produkcji i wprowadzania do obrotu prefabrykowanych płyt dla tramwajowych zwrotnic i całych węzłów rozjazdowych, dedykowanych przejazdów czy nietypowych łuków.
Podczas Międzynarodowych Targów TRAKO, w dniach 19-22.09.2023, Grupa KZN Bieżanów przedstawiła swoją ofertę wraz z najnowszym produktem. Komisja konkursowa TRAKO doceniła Grupę aż dwukrotnie, nagradzając innowacyjną technologię CONTRACK i wyróżniając Nasycalnię Podkładów w Czeremsze.
Dzięki umowie zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, konsorcjum spółek Grupy KZN Bieżanów wydatnie przyspieszy rozwój technologii CONTRACK.
Opisywana wcześniej w Akademii KZN technologia Contrack to propozycja, która ma już za sobą pierwszą, prototypową realizację. Technologia testowo wykorzystana została już w kwietniu bieżącego roku.
Z pierwszych wykładów Akademii KZN mogliście dowiedzieć się, jak prefabrykacja rozjazdów kolejowych stała się cichą, ale znaczącą rewolucją kolejową. Zmiany w logistyce i podniesienie jakości początkowej konstrukcji sprawiło, że na przestrzeni kilku ostatnich lat rozjazdy w blokach stały się już normą. A co z konstrukcjami tramwajowymi? Czy rozjazdy tramwajowe także można prefabrykować? Sprawdź, jak nowe rozwiązanie może zmienić sposób projektowania zabudowy węzłów tramwajowych.
Krakowska spółka z Grupy KZN Bieżanów, kompleksowo obsługująca wagonowy segment holdingu, zmodernizowała konstrukcję wagonów specjalnych SWITCHER do transportu i rozładunku rozjazdów. Wprowadzone zmiany otwierają perspektywę rozwoju spółki na nowych rynkach zagranicznych. Pierwsze zmodernizowane wagony wyjechały z produkcji już w marcu 2023 r.
Okres świąteczny to czas, w którym każdy powinien móc zaznać trochę ciepła i otuchy. Dla wielu osób możliwość ogrzania się i zjedzenia ciepłego posiłku jest luksusem, na który na co dzień nie mogą sobie pozwolić. Wierzymy, że pomaganie ma ogromną siłę, dlatego kolejny raz zapraszamy do dołączenia do akcji charytatywnej Grupy KZN Bieżanów. Dołącz do nas dzieląc się ciepłem - wesprzyj potrzebujących, a my przekażemy Ci kultowy i niepowtarzalny kalendarz Grupy KZN Bieżanów w bardzo dużym formacie.
Drodzy Kolejarze! Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia od Grupy KZN Bieżanów, w tym wyjątkowym dniu!
Kolej niemiecka, po odbytym audycie, przedłużyła certyfikat Q1 KZN Bahntechnik z zakładem produkcji rozjazdów w KZN Bieżanów. Wyroby krakowskich Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” wciąż będą mogły trafiać na niemiecki rynek.
Niemiecka spółka KZN Bahntechnik, wchodząca w skład Grupy KZN Bieżanów, uzyskała przedłużenie certyfikacji kwalifikowanego dostawcy wyrobów nawierzchni tramwajowej i metra dla BVG Berlin – jednego z największych światowych przedsiębiorstw zajmujących się komunikacją miejską.
W dniach 25-26 października 2022 KZN Bieżanów weźmie udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości – Świadomie do celu! jako jeden z wystawców. Targi odbędą się w TAURON Arenie Kraków w godzinach od 9.00 do 16.00.
Prezes Zarządu Grupy KZN Bieżanów Rafał Leszczyński został wybrany do Zarządu Izby Gospodarczej Transportu Lądowego.
Grupa KZN Bieżanów prezentuje na 28. Międzynarodowej Wystawie Technologii Torowych (iaf) w Münster kompleksowy system do przewozu i rozładunku rozjazdów, przęseł torowych i innych elementów infrastruktury torowej. Połączenie wagonów SWITCHER i bramownic PWP można zobaczyć na stanowisku B204 na ekspozycji zewnętrznej.
Krakowski holding udostępnia specjalistyczne wagony Switcher czeskim wykonawcom, rozszerzając tym samym kulturę techniczną dostarczania prefabrykowanych rozjazdów na miejsce zabudowy.
Grupa KZN Bieżanów wyprodukowała rozjazdy tramwajowe dla Zakładów Komunikacyjnych w Kolonii. Konstrukcje dostarczone na położony w centrum miasta Barbarossaplatz zostały wyposażone w kompozytowe podrozjazdnice.
Okres przedświąteczny to najlepszy czas na pozytywne odruchy serca. Dlatego zapraszamy do kolejnej odsłony akcji charytatywnej Grupy KZN Bieżanów. Połącz się z nami w przedświątecznym łańcuchu dobra – wesprzyj potrzebujących, a otrzymasz rozpoznawalny i ceniony kalendarz KZN-u w duuużym formacie.
KZN Rail Sp. z o.o. w Krakowie, informuje o wszczęciu postępowania przetargowego w formie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.: „Wykonanie usługi przewozu ładownych wagonów towarowych transportem kolejowym na potrzeby KZN Rail Sp. z o.o.
Nowatorska technologia transportu bliskiego i wzdłużnego rozładunku bloków rozjazdowych i przęseł torowych otrzymała główną nagrodę w prestiżowym konkursie im. inż. Józefa Nowkuńskiego w kategorii „Infrastruktura i systemy transportowe” w trakcie TRAKO 2021.
Nowatorski system rozładunku bloków rozjazdowych i przęseł torowych został sprawdzony w warunkach budowlanych na stacji Radom Wschód. Mobilne bramownice Grupy KZN Bieżanów wydatnie usprawnią prowadzenie prac przy modernizacji sieci kolejowej.
Uzupełniliśmy swój System Zarządzania Biznesem o istotny moduł związany z bezpieczeństwem i higieną pracy. Tym samym KZN posiada cztery obszary działające w oparciu o międzynarodowe normy ISO – poza BHP są to zarządzanie środowiskowe, zarządzanie jakością bazowe i rozszerzone o standardy związane z przemysłem kolejowym.
Innowacyjny pomysł i stworzenie prototypu wyrobu to pierwszy krok. Jednak dopiero powodzenie w komercyjnym wdrożeniu projektu rozwojowego, również finansowanego z publicznych środków, uzasadnia celowość przedsięwzięcia.
O tym jak w naturalny i łagodny dla organizacji sposób wkomponować pokoleniową zmianę we władzach spółki, zachowując jej rozwojowy potencjał
Konsorcjum firm Budimex i KZN Rail podpisało umowę z Kolejami Małopolskimi na budowę i wyposażenie zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego w Krakowie. Zadanie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Termin realizacji zaplanowano na 18 miesięcy od dnia podpisania kontraktu.
W nocy z 19 na 20 czerwca na Centralną Magistralą Kolejową trafił nowoczesny rozjazd z systemem do przestawiania i kontrolowania ruchomych elementów rozjazdu. Konstrukcja umożliwiająca jazdę pociągów z prędkością 250 km/h,
W czwartek 14 maja podpisana została umowa między spółką Tramwaje Śląskie a firmą KZN Rail – generalnym wykonawcą prac wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu Biskupicach. Nowe torowisko ma być w pełni gotowe za 11 miesięcy.
Grupa KZN Bieżanów dostarczyła pierwsze bloki rozjazdów na potrzeby modernizacji fragmentów linii kolejowych nr 15 i 16 na odcinku Łódź Kaliska – Kutno. Przewiezione wagonami Switcher prefabrykaty usprawnią ruch kolejowy na stacji Zgierz, zapewniając najwyższą jakość początkową i trwałość konstrukcyjną.
Grupa KZN Bieżanów zrealizowała dostawę bloków rozjazdowych dla firmy Swietelsky Rail Polska, modernizującej linię kolejową nr 94 na odcinku Kraków Płaszów – Skawina.
Nie wiemy jak nisko spadną wskaźniki ekonomiczne, ale już teraz potrzebny jest plan wychodzenia z gospodarczej depresji. Bez odważnej polityki inwestycyjnej państwa, koronawirus może pogrążyć naszą gospodarkę w stagnacji - mówi Rafał Leszczyński, prezes zarządu Grupy KZN Bieżanów.
W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, pragniemy poinformować, że na bieżąco analizujemy sytuację oraz dokładamy najwyższych starań by przeciwdziałać temu zagrożeniu.
Prostych torów, zielonych semaforów! I rozjazdów, po których jeździ się jak po stole!
Podczas trwających w Gdańsku targów TRAKO, spółki KZN „Bieżanów” i PORR podpisały ważną umowę na dostawę blisko 150 nowoczesnych rozjazdów kolejowych, zabezpieczając tym samym dostawy tych konstrukcji w ramach modernizacji kluczowego odcinka Magistrali Węglowej.
Położenie Polski na mapie Euroazji to wielki tranzytowy atut. Sama geografia nie wygra jednak dla nas przyszłości, trzeba jej aktywnie i rozumnie pomóc – stwierdza Rafał Leszczyński, prezes Grupy KZN Bieżanów w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”.
Od poniedziałku (22.07) ruch tramwajowy na ul. Wolności w centrum Zabrza odbywa się dzięki rozjazdom nakładkowym dostarczonym przez Grupę KZN Bieżanów. Taki tymczasowy układ nawierzchni pozwala utrzymać kursowanie tramwajów i redukuje do minimum konieczność ingerencji w istniejący układ drogowy w trakcie remontów i modernizacji.
Współpraca Switchera z mobilnymi bramownicami będzie osią pięciu odcinków drugiej serii Nietypowych transportów produkowanej przez Discovery Channel Polska. Ich emisja na antenie stacji zacznie się już dziś (28 maja).
Krakowska spółka jako pierwsza firma rozjazdowa w Polsce, uzyskała certyfikat zgodności z międzynarodową normą ISO/TS 22163:2017.
Rozjazdy krzyżowe montowane na podrozjazdnicach strunobetonowych pozwolą na podniesienie prędkości eksploatacyjnej tych konstrukcji do 120 km/h oraz wydłużenie ich żywotności.
Kombinacja technologii Switcher&Geismar umożliwiła bezpieczny transport i rozładunek wzdłużny bloków rozjazdów Rz60E1-500-1:12 na budowie mijanki na stacji w Majdanie Królewskim. Fabrycznie zmontowane rozjazdy gwarantują trwałość i mniejsze koszty eksploatacji w całym cyklu życia tych konstrukcji.
Zakres korzyści i szeroka gama możliwości modułowej logistyki rozjazdów, były przedmiotem pokazów technicznych związanych z rozwojem technologii Switcher, jakie odbyły się 7 marca w krakowskiej siedzibie Grupy KZN Bieżanów.
11 lutego w zabrzańskim Ratuszu Miejskim, spółka Tramwaje Śląskie S.A. oraz konsorcjum firm KZN RAIL Sp. z o.o. i SPAW-TOR Sp. z o.o. podpisały umowę na modernizację torowiska wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi.
Paweł Winiarski oraz Grzegorz Leszczyński, uzupełnili skład zarządu krakowskiej grupy kapitałowej specjalizującej się w produkcji i zabudowie nawierzchni szynowych.
Discovery Channel zaprosiło Grupę KZN Bieżanów do współpracy przy nagrywaniu programu “Nietypowe transporty”. Pracownicy krakowskiego holdingu oraz technologia blokowego transportu rozjazdów-Switcher, brali udział w przygotowaniu dwóch odcinków serii, których emisja nastąpi 30 listopada i 7 grudnia.
Reprezentująca segment wykonawczy w Grupie KZN Bieżanów spółka, jako jedna z pierwszych w Polsce potwierdziła najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy uzyskując certyfikat ISO 45001:2018. Wręczenie dokumentu nastąpiło 27 listopada br. w warszawskiej siedzibie jednostki certyfikującej - Bureau Veritas Polska.
Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia od Grupy KZN Bieżanów, w tym wyjątkowym dniu!
Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan przyznał nagrodę Małopolski Dąb w kategorii dużych przedsiębiorstw spółce Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe "Bieżanów". Statuetkę z rąk Henryki Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan odebrał prezes Rafał Leszczyński, w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w Kopalni Soli w Wieliczce (15.11).
W ramach realizacji projektu „Modernizacja stacji Nowa Sarzyna” przetransportowane w blokach i rozładowane zostały, kluczowe dla tej lokalizacji, rozjazdy krzyżowe. Za sprawną organizację procesu odpowiadała spółka KZN Rail, wyłączny operator logistyczny systemu Switcher.
Flota Switcherów zaczęła pracować intensywnie. Być może obserwujemy moment, w którym mówienie o instrukcji Id-114, zastępowane jest jej faktyczną realizacją?
Deutsche Bahn AG przyznała certyfikaty Q1 dla krakowskiej fabryki oraz HPQ dla produktów rozjazdowych. Skutkiem tej decyzji jest otwarcie kolejowego rynku utrzymaniowego i inwestycyjnego naszych zachodnich sąsiadów dla wyrobów Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”.
Grupa KZN Bieżanów - wykorzystując system Switcher - skutecznie dostarczyła rozjazdy o promieniu r=1200 metrów, w fabrycznie zmontowanych blokach, na budowę łącznicy Czarnca Włoszczowa.
Wagony systemu Switcher dostarczyły bloki rozjazdów Rz60E1-1200-1:18,5 na budowę łącznicy Czarnca-Włoszczowa Północ (linia kolejowa nr 582).
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” rozbudowują możliwości przewozu rozjazdów w blokach. W maju br. odebrane zostały kolejne trzy wagony Switcher, a w najbliższych miesiącach powstaną następne trzy.
Spółki Grupy KZN Bieżanów zostały kolejnymi sygnatariuszami "Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym". Formalne przystąpienie do tej inicjatywy potwierdza tylko wieloletnią praktykę - wpisaną w kod marki KZN - działań na rzecz poszerzenia obszarów bezpieczeństwa na kolei.
W dniu 21 maja 2018 r. w Sali Senackiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy Dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej a siedmioma firmami z branży kolejowej w sprawie stypendiów fundowanych.
Trwałe i wytrzymałe podkłady i podrozjazdnice bukowe stanowią alternatywę dla wykonanych z drewna dębowego. Przy poważnych niedoborach rynkowych tego ostatniego materiału podkłady bukowe są obecnie pożądanym i ekonomicznie uzasadnionym rozwiązaniem dla wykonawców inwestycji kolejowych.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” zostały scertyfikowane za zgodność z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Tym samym skontrolowany, odnowiony i rozszerzony został System Zarządzania Biznesem spółki.
Stabilizatory Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” pozytywnie przeszły procedurę SMS-PW-17, dopuszczającą je do stosowania w torach PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym samym stają się alternatywą dla dotychczasowego wyposażenia rozjazdów o promieniu toru zwrotnego r=300 m.
W dniach 22–23 marca 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Hotelu „STOK” w Wiśle odbyła się pierwsza Konferencja Grupy KZN Bieżanów „Nawierzchnie Szynowe. Rynek – Inwestycje – Utrzymanie”.
Aby wykonawcy i dostawcy mogli rzetelnie ocenić projekt wieloletniej umowy utrzymaniowej, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa powinno ujawnić dodatkowe informacje. Brakuje danych na temat podziału środków między konkretne rodzaje prac, harmonogramu ich wydawania oraz podziału linii na kategorie
Należąca do Grupy KZN Bieżanów spółka wykonawcza zmodernizuje niespełna czterdzieści skrzyżowań linii kolejowych z drogami na terenie sześciu zakładów linii kolejowych w południowej Polsce.
Uprzejmie informujemy, że z dniem 3 października 2017 roku Pani Magdalena Kamińska przejęła obowiązki Dyrektora Działu Techniki i Jakości KZN a także nadzór nad Systemem Zarządzania Jakością KZN.
Obecność klientów na stoisku oraz barwa i temperatura rozmów są wykładnikami targowego powodzenia. Faktyczne rzesze kontrahentów obecnych na stoisku targowym oraz dominująca chęć zrozumienia swoich racji i wypracowania modus operandi na czas infrastrukturalnego boomu – to dowód sukcesu Grupy KZN Bieżanów na Trako 2017.
KZN aktywnie realizuje plan dostosowania asortymentu produktowego do wymagań nowych standardów technicznych PKP PLK, które ostatecznie wejść mają w życie w połowie 2018 r.
Grupa KZN Bieżanów zaprasza na konferencję „Nawierzchnie szynowe. Rynek-Inwestycje-Utrzymanie", która odbędzie się w dniach 22 i 23 marca 2018 r. w Centrum Konferencyjnym, Hotelu „STOK” w Wiśle.
30 czerwca Walne Zgromadzenie Wspólników Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” powierzyło Rafałowi Leszczyńskiemu – dotychczasowemu członkowi zarządu – stanowisko prezesa spółki.
Zapisy instrukcji PKP PLK dotyczące transportu i rozładunku w miejscu zabudowy fabrycznie zmontowanych bloków rozjazdowych, nieuchronnie wpływają na rynek inwestycji w infrastrukturę kolejową.
Branża infrastrukturalna ma za sobą ciężki rok. 2017 może nie okazać się łatwiejszy, jeżeli w trakcie przechodzenia rynku od niskich stanów zamówień do inwestycyjnego boomu nie zadziałają poprawnie wypracowane solidarnie przez branże bezpieczniki.
Podczas IV Plenarnego Forum Inwestycyjnego, nastąpiło powołanie przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rady Ekspertów ds. inwestycji kolejowych. Jednym z jej członków został prezes KZN "Bieżanów" Ryszard Leszczyński.
Miesiąc temu dzięki własnej technologii Grupa KZN Bieżanów przetransportowała w przęsłach i dokonała precyzyjnego rozładunku kluczowego rozjazdu kolejowego na nowobudowanej łącznicy Zabłocie-Krzemionki.
Switcher przewiózł i dokonał precyzyjnego rozładunku kluczowego rozjazdu kolejowego na nowobudowanej łącznicy Zabłocie-Krzemionki.
Innowacyjna technologia Switcher wchodzi w fazę urynkowienia. Zaawansowany system logistyki rozjazdów kolejowych zaprojektowany, wyprodukowany i przebadany przez KZN „Bieżanów” zostanie wdrożony do seryjnej produkcji
System przeznaczony do przęsłowego transportu i rozładunku rozjazdów kolejowych został nagrodzony w konkursie Innovator Małopolski, uzyskał również Złoty Medal Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych
Innowacyjna technologia Switcher, Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” została nagrodzona Godłem „Teraz Polska” w XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii PRZEDSIĘWZIĘCIA INNOWACYJNE.
Krakowska spółka oficjalnie potwierdziła zgodność swoich procedur z normami IRIS 02 (International Railway Industry Standard). 19 maja br. certyfikat potwierdzający ten stan wręczył Ryszardowi Leszczyńskiemu, prezesowi Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”, Piotr Kosznik, dyrektor sprzedaży Bureau Veritas Certification Polska.
Grupa KZN Bieżanów debiutuje w prestiżowym rankingu dziennika Rzeczpospolita - „Lista 500” to zestawienie przedsiębiorstw o najwyższej dynamice rozwoju.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” i Centrum Diagnostyki PKP PLK zakończyły kolejny już cykl warsztatów technicznych związanych z problematyką rozjazdową.
KZN „Bieżanów” postanowiły wyodrębnić dział serwisowy. Kilkunastoosobowy dział serwisowy został gruntownie wyposażony w narzędzia umożliwiające skuteczną i szybką reakcję na zgłoszenia klientów – zapewnia spółka.
Budowa strategicznego z punktu widzenia Krakowa i Małopolski odcinka linii kolejowych wchodzi w decydującą fazę. Po miesiącach prac przygotowawczych rozpoczyna się budowa nowych torów, na zlecenie generalnego wykonawcy zrealizuje ją spółka KZN Rail specjalizująca się w zabudowie kluczowych elementów infrastruktury kolejowej.
W 2015 roku zaobserwowaliśmy, że w przetargach organizowanych przez PLK pojawiła się tendencja premiowania wykonawców, którzy potrafią zapewnić transport rozjazdów na miejsce zabudowy w blokach.
„Switcher” – specjalistyczny, polski wagon do przewozu i rozładunku rozjazdów kolejowych, wyprodukowany przez KZN „Bieżanów” został sprawdzony na poligonie badawczym PKP PLK w Świdniku.
Spółka z Grupy KZN Bieżanów w ostatnim czasie zakończyła inwestycje, niezbędne do uruchomienia komunikacji tramwajowej w Olsztynie. KZN Rail wykonała układ torowy zajezdni na ul. Kołobrzeskiej i torowisko na ulicy Obiegowej.
27.10 w Katowicach wręczone zostały wyróżnienia ministra gospodarki za wybitne osiągnięcia w branży transportu szynowego. Wydarzenie to otwierało V Kongres Kolejowy.
Rozjazd Rkpd 60E1-190-1:9 na podrozjazdnicach strunobetonowych produkcji Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” został odebrany przez PKP PLK. Nowatorska konstrukcja jest więc już gotowa do transportu w blokach przy pomocy systemu Switcher na poligon badawczy do Świdnika.
Tłumy widzów podczas pokazów możliwości Switchera, nagroda w prestiżowym Konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego, przyznana Lokomotywa Rynku Kolejowego, wizyty ministrów i ambasadorów, bankiet z okazji 70. lecia marki KZN…
Technologia, której kluczowym elementem jest specjalistyczny wagon Switcher, otrzymała główną nagrodę w prestiżowym Konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii Infrastruktura. To potwierdzenie olbrzymiego zainteresowania tym innowacyjnym rozwiązaniem, które było widoczne podczas targów Trako 2015.
KZN Bieżanów oraz Instytut Kolejnictwa zakończyły proces badań „Switchera”, nowatorskiego systemu do transportu rozjazdów. Badania zostały przeprowadzone na hamowni kolejowej w Instytucie Kolejnictwa, na odcinkach testowych w Żmigrodzie, pod Olsztynem oraz na górskim, krętym fragmencie linii nr 98 Grybów - Ptaszkowa.
Switcher - tak będą się nazywały wagony będące podstawową częścią systemu logistyki rozjazdów, który wprowadzają na rynek Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”.
KZN "Bieżanów" opatentował najdłuższy wagon towarowy w Europie, który może zrewolucjonizować sposób transportu i zabudowy rozjazdów kolejowych.
Konkurs na nazwę wagonu będącego bazą " Innowacyjnej technologi produkcji i zabudowy wysokiej jakości rozjazdów kolejowych " wzbudził i wzbudza zainteresowanie, o czym świadczą telefony i maile w sprawie jego rozstrzygnięcia.
– Przedsiębiorstwom, które na specyficznym i trudnym rynku kolejowym potrafią dynamicznie się rozwijać, powiększać zasoby wyspecjalizowanej kadry technicznej i wprowadzać innowacyjne rozwiązania na światowe rynki, należą się wyrazy uznania – podkreślał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas wizyty w KZN „Bieżanów”.
Wymyśl nazwę dla nowoczesnego wagonu-platformy KZN Bieżanów i nadaj ją uroczyście podczas kolejowych targów Trako. Z fanfarami, w blasku fleszy!
To będzie najdłuższy dopuszczony do ruchu wagon kolejowy w Polsce. Producent rozjazdów KZN Bieżanów kończy projekt budowy kompletnego systemu transportu i montażu rozjazdów w blokach.
Nowa spółka KZN Bahntechnik GmbH z siedzibą w Brunszwiku zajmie się dystrybucją i sprzedażą produktów Grupy KZN Bieżanów na rynku niemieckim i międzynarodowym.
Montaż rozjazdów złożona i odpowiedzialna operacja, przy której angażuje się profesjonalistów. Takich ludzi można znaleźć w Grupie KZN Bieżanów.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” odnowiły na kolejne 3 lata certyfikaty jakości ISO 9001:2008 oraz IRIS 02:2009. Certyfikat IRIS, potwierdzający najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa w kolejnictwie, KZN uzyskały jako pierwsza firma z branży infrastruktury szynowej w Polsce.
– Od producentów rozjazdów i innych kluczowych elementów infrastruktury szynowej oczekuje się, że obejmować będą gwarancją i dostarczać certyfikowany produkt, mimo braku wpływu na jakość transportu, wyładunku i zabudowy.
W ostatniej dekadzie Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” podlegały intensywnym przeobrażeniom. Przekładają się one na ulepszone procedury zarządzania, inwestycje w innowacje, wprowadzanie nowych narzędzi informatycznych, rozwój personelu.
KZN „Bieżanów” zostały nagrodzone w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury” w kategorii Lider Innowacji Roku. Zwycięstwo zapewnił firmie spójny system produkcji, logistyki i zabudowy wysokiej jakości rozjazdów kolejowych.
Świętująca swoje 70. urodziny spółka z Krakowa uzyskała certyfikat Solidna Firma 2014, potwierdzający biznesową wiarygodność, niezawodność i rzetelność.
Przy okazji budowy Wschodniej Obwodnicy Krakowa (WOK, w ciągu drogi S7) gruntownie zmodernizowany zostanie istotny fragment miejskiego torowiska tramwajowego będącego obecnie w kiepskim stanie technicznym, a zlokalizowanego przy przyszłym węźle „Igołomska”. Generalny wykonawca – konsorcjum Strabag oraz Heilit + Woerner, całość prac torowych zlecił KZN Rail.
W 2014 roku spółka KZN Rail, ogniwo wykonawcze Grupy KZN Bieżanów, zabudowała ponad dwie setki rozjazdów. To pokazuje istotną rolę spółki, jako wyspecjalizowanego podmiotu zabudowującego całe układy torowe, głowice i węzły rozjazdowe. Realną rolę potwierdzoną dekadą doświadczeń holdingu w działalności na rynku wykonawczym.
Technologia staliwa bainitycznego stosowanego w konstrukcjach rozjazdowych, otrzymała nagrodę Innowacja Roku 2014. To kolejne wyróżnienie dla tego technicznego rozwiązania a także dla spółki, która z innowacje traktuje jako model rozwoju biznesu.
Tylko nowoczesny i kompleksowy system logistyczny jest w stanie zapewnić wysoką jakość początkową zabudowanych w torach rozjazdów, a co za tym idzie wysoki poziom bezpieczeństwa i zachowanie parametrów techniczno-ruchowych przez długi czas.
KZN Rail wykona nowe torowisko na kluczowym fragmencie tramwajowej „wuzetki” w Łodzi. Do realizacji tej inwestycji wykorzystane zostaną elementy nawierzchni szynowej wyprodukowane przez spółkę-matkę holdingu - KZN „Bieżanów”.
Grupa KZN Bieżanów modernizuje kluczowe torowisko tramwajowe w Toruniu. Prowadzona w sposób kompleksowy inwestycja obejmuje tzw. linię średnicową czyli odcinek od węzła przesiadkowego Toruń Miasto aż po Al. Solidarności.
Centrum Diagnostyki PKP PLK i Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” zorganizowały wspólnie warsztaty z odbiorów technicznych konstrukcji rozjazdowych.
24 czerwca 2014 r. w samo południe została oficjalnie otwarta linia tramwajowa na Bielany. Spółka z Grupy KZN Bieżanów - KZN Rail była wykonawcą praktycznie całego układu torowego w ramach tej wieloetapowej inwestycji.
Spółka KZN Rail zabuduje wszystkie węzły rozjazdowe podczas modernizacji linii tramwajowej Rondo Mogilskie – Al. Jana Pawła II – Plac Centralny, obsługującej zasadniczą część ruchu tramwajowego między centrum Krakowa a Nową Hutą.
Konsorcjum Budimexu i KZN Rail podpisało umowę z Gminą Olsztyn na budowę nowej zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Spółka z Grupy KZN Bieżanów wybuduje od podstaw cały układ torowy tego kluczowego obiektu.
Diament Forbesa 2014 dla Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” to potwierdzenie przynależności firmy do grona najbardziej stabilnych i wiarygodnych finansowo przedsiębiorstw w Polsce.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” zwyciężyły w konkursie „Nagroda Innowacyjności w Transporcie 2013” otrzymując tytuł Ambasadora Innowacyjności w Transporcie. Wyróżnienie związane jest z nową generację rozjazdów szynowych wyposażonych w kluczowe elementy wykonane ze staliwa bainitycznego.
Do końca bieżącego roku spółka KZN Rail dokona gruntownej przebudowy torowiska i przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulic: Srebrnych Orłów i Wiślickiej w stolicy Małopolski.
Ponad kilometrowy odcinek tzw. torowiska zielonego ułoży KZN Rail w Toruniu wzdłuż ulicy Gagarina. To kolejne zadanie realizowane w tym mieście przez krakowską spółkę.
Prawie 150 rozjazdów kolejowych zostanie zabudowanych przez spółkę KZN Rail na odcinku Koluszki-Częstochowa linii kolejowej nr 1. Część z nich wyprodukuje lider Grupy KZN Bieżanów – Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o.
Setki gości, wiele interesujących rozmów i obiecujące perspektywy dotyczące przyszłych przedsięwzięć biznesowych - tak podsumować można obecność Grupy KZN Bieżanów na tegorocznych targach kolejowych w Gdańsku.
Nowa spółka w Grupie KZN Bieżanów dostarczy na rynek rozjazdy kolejowe i inne elementy nawierzchni dedykowane dla systemu kolei dużych prędkości. Umowa zawiązująca spółkę KZN „Bieżanów” & TALEGRIA Sp. z o.o. została podpisana podczas tegorocznych targów TRAKO.
Grupa KZN Bieżanów wyprodukowała rozjazd kolejowy dedykowany dla systemu kolei dużych prędkości. Rz60E1-1200 HS to konstrukcja dzięki której pociągi będą mogły bezpiecznie rozpędzić się do prędkości 250 km/h.
Grupa KZN Bieżanów realizuje ostatni etap zadania polegającego na produkcji i zabudowie stalowej konstrukcji mostowej na szlaku kolejowym z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”, lider Grupy KZN Bieżanów, wydziela ze swoich struktur nową spółkę. Ukonstytuowany pod nazwą KZN Rail Sp. z o.o. ( www.kznrail.pl ) podmiot przejmie kompetencje Oddziału Robót Zewnętrznych funkcjonującego w dotychczasowej strukturze firmy.
W ciągu najbliższych dwóch lat Grupa KZN Bieżanów dostarczy komplet rozjazdów kolejowych do zabudowy na stacjach Tarnów i Tarnów Mościce.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” prowadzą prace przy przebudowie torowiska w al. Solidarności. To element umowy wykonawczej w ramach projektu „Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013”, w związku z którą firma zmodernizuje również pętlę na ul. Olimpijskiej oraz ułoży torowisko od skrzyżowania ulic Bema i Sienkiewicza do Bielan.
Spółka liderująca Grupie KZN Bieżanów zmodernizuje torowisko na bydgoskim węźle „Klaryski”. Prace na tym kluczowym i przez to znacząco obciążonym torowisku, usytuowanym w ciągu ulicy Jagiellońskiej między ulicą Gdańską i Rondem Jagiellonów, ruszą na początku czerwca.
W jednym miejscu projektant, osoba prowadząca inwestycje oraz specjalista zarządzający miejską siecią tramwajową mogą już znaleźć merytoryczne wsparcie, pomoc, niezbędne narzędzia i produkty. Tym miejscem jest Grupa KZN Bieżanów.
Spółka wchodząca w skład Grupy KZN Bieżanów otrzymała certyfikat ISO 9001:2008, czyli standard ceniony i rozpoznawany na całym świecie. Daje on rynkową gwarancję, że firma wybiera rozwiązania zapewniające wysoką jakość we wszystkich jej działaniach.
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Sp. z o.o. zostały zaliczone do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm. W tym elitarnym zestawieniu podmiotów gospodarczych krakowska spółka - lider Grupy KZN Bieżanów - znalazła się już po raz trzeci.
O innowacyjnym, sterowanym cyfrowo centrum obróbczym typu Gantry, które zapewni jakościowy skok w produkcji nawierzchni szynowej, mówi Jacek Paś, dyr. ds. technicznych Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o.:
Rok 2012 w Grupie KZN Bieżanów był okresem konsekwentnie wdrażanej polityki innowacyjności, która jest wyraźnie dostrzegana przez branżę infrastruktury szynowej oraz szersze otoczenie gospodarcze. Dobitnym tego świadectwem jest fakt, że spółka-matka holdingu została zaliczona przez PAN do grona 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarceAkceptuję