Każda bezpieczna i godna zaufania konstrukcja musi wspierać się na solidnych podstawach. Dlatego tworząc nasz biznes i rozwijając go od ponad 70. lat bacznie zwracamy uwagę na jego zdrowe fundamenty. Doskonale opisuje to misja naszej firmy, zawarta w zwięzłym przekazie:

Wyprzedzanie rozwoju technologicznego poprzez poszukiwanie, kreowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań realizowanych dla większej satysfakcji Klientów, jest powodem do dumy Pracowników naszej firmy.

Powyższe zdanie przekłada się na konkretne i łatwo identyfikowalne działania, które podejmujemy by się rozwijać, zdobywać nowe rynki i utrzymywać pozycję w czołówce firm działających na rynku nawierzchni szynowych. Takimi działaniami są nasze wysiłki podejmowane w ramach polityki innowacji, aktywność związana z podnoszeniem jakości połączona z permanentną dbałością o wysoki poziom bezpieczeństwa naszych produktów, a w końcu także przyjęcie kierunków rozwoju zakładających tworzenie w pełni kompleksowej oferty związanej z nawierzchnią szynową.

Te cztery punkty strategii rozwoju Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych "Bieżanów", to cztery filary na których opiera się cała firma. To także cztery filary, które stabilizują tworzoną przez nas większą konstrukcję - Grupę KZN Bieżanów.