KZN & TALEGRIA

logokzntalegria

Podstawowym celem działania KZN & TALEGRIA Sp. z o.o. jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań nawierzchniowych dla systemu Kolei Dużych Prędkości. Spółka jest solidarnym przedsięwzięciem Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” oraz jednego z czołowych producentów nawierzchni szynowych na hiszpańskim rynku kolejowym – Talleres Alegria s.a.

Efektywne połączenie doświadczenia obu podmiotów ma przynieść sukces na skalę kraju, regionu i świata. Celem działania firmy jest innowacyjna, ale równocześnie sprawdzona technologicznie infrastruktura szynowa. Szczególny nacisk kładziony jest na zaawansowane konstrukcje rozjazdów kolejowych i elementów rozjazdowych dedykowanych dla ruchu prowadzonego z prędkością 250 km/h i wyższą. Nowoczesne rozwiązania techniczne będą sukcesywnie wprowadzane przez spółkę z uwzględnieniem realnych potrzeb kluczowych klientów – zarządców infrastruktury oraz podmiotów prowadzących inwestycje na liniach KDP. Chodzi tu szczególnie o wysokie standardy jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma czerpie z doświadczeń obu udziałowców. Dzięki temu będzie miała dostęp do innowacji wdrażane na rynku polskim przez KZN „Bieżanów”, takie jak choćby staliwo bainityczne stosowane w krzyżownicach i innych elementach rozjazdowych. Ale też do technologii krzyżownicy z ruchomym dziobem oraz w pełni monitorowanego proces przekucia iglic rozjazdowych, które są kapitałem firmy Talleres Alegria.

Nowa spółka proponuje gotowe rozwiązania, takie jak prezentowany na targach TRAKO 2013 rozjazd kolejowy Rz 60E1-1200-1:18,5 zabudowany w 2014 r. na Centralnej Magistrali Kolejowej (Strzałki), dedykowany dla prędkości 250 km/h z krzyżownicą z ruchomym dziobem.

Kontakt

ul. Półłanki 25
30-740 Kraków
Tel.: +48 12 651 09 00
Fax: +48 12 651 09 05
e-mail: kzntalegria@kzn.pl