Grupa KZN Bieżanów z nagrodami po TRAKO 2023

Podczas Międzynarodowych Targów TRAKO, w dniach 19-22.09.2023, Grupa KZN Bieżanów przedstawiła swoją ofertę wraz z najnowszym produktem. Komisja konkursowa TRAKO doceniła Grupę aż dwukrotnie, nagradzając innowacyjną technologię CONTRACK i wyróżniając Nasycalnię Podkładów w Czeremsze.

Obecność Grupy KZN Bieżanów na należących do największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych, Targach TRAKO, to już tradycja. W tym roku Grupa miała aż dwa stanowiska: stoisko wewnętrzne, na którym można było spotkać przedstawicieli spółek Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów, KZN Rail, Nasycalnia Podkładów w Czeremsze, KZN Switcher oraz ekspozycję zewnętrzną z eksponatem – prefabrykowanym rozjazdem tramwajowym w technologii CONTRACK, który okazał się hitem targów.

Zaprezentowany na stoisku rozjazd przyciągał liczne grupy zainteresowane technologią. Komisja przyznała CONTRACK-owi prestiżową Nagrodę im. inż. Józefa Nowkuńskiego w kategorii infrastruktura i systemy transportowe. – Do technologii CONTRACK podeszliśmy kompleksowo. Korzystając z doświadczenia KZN Bieżanów w prefabrykacji rozjazdów kolejowych i produkcji rozjazdów tramwajowych oraz praktyki KZN Rail w zabudowie i transporcie tych konstrukcji, opracowaliśmy technologię obejmującą zarówno produkcję, logistykę z wykorzystaniem dedykowanego systemu Bramownic PWP, zabudowę jak i utrzymanie produktu wraz z możliwością wymiany samej stalowej części rozjazdu. Otrzymanie nagrody im. Inż. Józefa Nowkuńskiego tym bardziej motywuje nas do dalszego rozwijania technologii –mówi Grzegorz Leszczyński, wiceprezes Grupy KZN Bieżanów.

Podczas TRAKO doceniona została także należąca do Grupy Nasycalnia Podkładów w Czeremsze. Spółka otrzymała wyróżnienie za minimalizację szkodliwego wpływu na środowisko. – Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy w ten sposób wyróżnieni. Nasza polityka społecznej odpowiedzialności biznesu wpisuje się w strategię całej Grupy KZN Bieżanów: inwestujemy w modernizację parku maszynowego i wprowadzamy nowoczesne sposoby organizacji produkcji, dążąc do maksymalnej redukcji wytwarzania śladu węglowego. Nasi klienci coraz częściej wybierają produkty i usługi firm, które dbają o środowisko naturalne i społeczeństwo. Dostarczamy produkty na rynek nie tylko krajowy, ale też europejski, do takich krajów jak Czechy, Litwa, Słowacja, Estonia, Łotwa czy Węgry. Wiąże się to m.in. z częstymi audytami kontrahentów, które potwierdzają, że jesteśmy postrzegani jako zaangażowany i odpowiedzialny partner. – mówi Ryszard Sokołowski, prezes należącej do Grupy KZN Bieżanów Nasycalni Podkładów w Czeremsze.

Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację targów TRAKO i każdej osobie, która odwiedziła nasze stoiska. Mamy nadzieję, że za dwa lata spotkamy się ponownie w równie pozytywnej atmosferze.

Zobacz wszystkie aktualności