Grupa KZN Bieżanów zaufanym dostawcą Deutsche Bahn

Kolej niemiecka, po odbytym audycie, przedłużyła certyfikat Q1 KZN Bahntechnik z zakładem produkcji rozjazdów w KZN Bieżanów. Wyroby krakowskich Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” wciąż będą mogły trafiać na niemiecki rynek.

Certyfikat Q1 przyznawany jest dostawcom reprezentującym fabryki, których produkty odpowiadają wyśrubowanym normom Deutsche Bahn. Certyfikacja jest niezbędna dla każdej spółki, która chce wziąć udział w przetargach ogłaszanych przez niemiecką kolej i inne podmioty z zakresu infrastruktury szynowej. Główny zamawiający w niemieckim sektorze kolejowym przeprowadził skrupulatną ocenę potencjału dostawcy produktów Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”, przyznając KZN Bahntechnik kwalifikację Q1. Ocena obejmuje procesy technologiczne wykorzystywane w zakładzie produkcyjnym reprezentowanym przez dostawcę. Dzięki pozytywnej opinii wyroby nawierzchni szynowej produkowane w Krakowie wciąż będą mogły trafiać do zachodnich sąsiadów.

– Ponowna certyfikacja to dowód na to, że sprawdzamy się jako zaufany dostawca nawierzchni kolejowej dla Deutsche Bahn. Od lat konsekwentnie zaznaczamy swoją obecność na rynku niemieckim, dostarczając zachodnim sąsiadom wyroby nawierzchni szynowej. To ważny kierunek rozwoju Grupy KZN Bieżanów. Recertyfikacja otwiera nam drzwi do dalszego uczestnictwa w przetargach na elementy infrastruktury kolejowej w Niemczech. – mówi Artur Kępa, dyrektor do spraw rynków zagranicznych KZN Bieżanów.

Do Grupy KZN Bieżanów należy spółka KZN Bahntechnik, która od 2015 odpowiada za pozyskiwanie kontraktów w Niemczech. Ponowne uzyskanie certyfikatu Q1 jest elementem strategii utrzymywania i rozwijania działalności grupy w segmencie nawierzchni szynowej na zachodzie. Grupa dostarcza produkty nie tylko dla niemieckiej kolei, ale też rozjazdy, skrzyżowania, układy torowe i podzespoły dla nawierzchni tramwajowej oraz infrastruktury metra. Certyfikat DB umożliwia kontynuację udziału w przetargach na rynku niemieckim i dalszy rozwój spółki oraz grupy.

Zobacz wszystkie aktualności