KZN Bieżanów dostarcza rozjazdy tramwajowe do Niemiec

Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”, za pośrednictwem spółki KZN Bahntechnik, już w przyszłym roku dostarczą rozjazdy tramwajowe do dwóch niemieckich miast. Dwa zamówienia będą realizowane w Kolonii, trzecie w Bremie. Do realizacji wykorzystane zostaną podrozjazdnice z tworzywa sztucznego. Krakowska firma  kolejny raz pokazuje konsekwentny rozwój na zachodnim rynku tramwajowym.

Kontrakty pozyskane w październiku przez należącą do Grupy KZN Bieżanów spółkę odpowiedzialną za reprezentację na rynku niemieckim obejmują produkcję całych węzłów tramwajowych, które już w przyszłym roku usprawnią lokalną komunikację miejską.

– To kolejne zamówienie, w którym będziemy korzystali przy montażu rozjazdów z podkładów i podrozjazdnic wykonanych z tworzywa syntetycznego. Wcześniej stosowaliśmy już takie rozwiązania przy dostawach rozjazdów dla Kolonii. Kompozytowe podrozjazdnice cechują się wydłużoną żywotnością, co jest szczególnie ważne w projektach, w których elementy będą narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. – mówi Artur Kępa, prezes KZN Bahntechnik.

Kontrakty dla Kolonii i Bremy to kontynuacja rozwoju Grupy KZN Bieżanów na tramwajowym rynku Niemieckim.

Zobacz wszystkie aktualności