KZN: Switcher hitem Trako

Tłumy widzów podczas pokazów możliwości Switchera, nagroda w prestiżowym Konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego, przyznana Lokomotywa Rynku Kolejowego, wizyty ministrów i ambasadorów, bankiet z okazji 70. lecia marki KZN… – tak Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” podsumowują zakończone Trako 2015.  

Biznesowe cele, jakie postawiliśmy sobie przed tą imprezą targową zostały zrealizowane z nawiązką. Zainteresowanie naszą standardową ofertą oraz technologią logistyki, której trzonem jest prezentowany podczas targów specjalistyczny wagon samowyładowczy Switcher, pokazuje że podnoszenie jakości wyrobów i opracowywanie oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, ma głęboki, ekonomiczny sens – podsumowuje zakończone właśnie targi Trako 2015, Ryszard Leszczyński, prezes KZN „Bieżanów”

Żółty transformers

DSC_0331Specjalistyczny wagon samowyładowczy Switcher czyli trzon Innowacyjnej technologii produkcji i zabudowy wysokiej jakości rozjazdów kolejowych, stał się absolutnym targowym hitem. Był wyróżniającym się pojazdem stacjonującym na bocznicy kolejowej. Po pierwsze, był jedynym specjalistycznym wagonem towarowym. Po drugie, imponował swoimi rozmiarami i wyglądem, doskonale widocznymi z daleka, zwłaszcza w momencie rozłożenia podpór i dźwigów. Po trzecie, pokazy rozładunku i załadunku bloku rozjazdowego, w sposób spektakularny i namacalny pokazywały jego możliwości. – Frekwencja podczas pokazów przerosła nasze oczekiwania, każdy z nich gromadził setki widzów, którzy obserwowali proces rozładunku i załadunku zgromadzeni nie tylko wokół wagonu, ale i stojąc na peronie a nawet na podestach i platformach prowadzących do innych eksponatów – podkreśla Magda Kamińska, kierownik Biura Badawczo-Rozwojowego. – Cieszy nas zwłaszcza aktywność widzów już po pokazach, którzy każdorazowo zadawali dziesiątki konkretnych pytań. To pokazuje, że zainteresowanie naszą technologią ma bardzo konkretny, branżowy i biznesowy wymiar – zaznacza prowadząca pokazy w Gdańsku.

Zainteresowanie innowacyjnym produktem widać również poprzez pryzmat dystrybucji materiałów promocyjnych – ponad 4 tysiące pobranych folderów, żywe zainteresowanie filmami i animacjami wyświetlanymi na licznych monitorach na stoisku KZN. – Udana akcja promocyjna przekuwa się już w zapytania dotyczące usługi transportu i zabudowy realizowanych przez KZN przy pomocy wagonów klasy Switcher, a także zakupu wagonów lub całych zestawów – ujawnia Jacek Paś, członek zarządu, dyrektor rozwoju i handlu KZN „Bieżanów”.

Efektownie i efektywnie

Swoją rolę doskonale spełniło również stoisko targowe, które efektownym kształtem i kolorystyką witało gości już przy wejściu do hali B. – Przez cały okres targów tętniło ono życiem, dobrze spełniając swoją rolę jako przestrzeni spotkań. Według prowadzonej  statystyki odwiedziło nas o 50 % proc. więcej gości niż przed 2 laty – podkreśla Remigiusz Tytuła, pełnomocnik zarządu ds. komunikacji KZN „Bieżanów”. – Kilka momentów miało jednak wymiar szczególny – dodaje.

IMG_0593Chodzi zwłaszcza o bankiet z okazji 70. lecia marki KZN, który zgromadził najważniejszych branżowych i okołobranżowych przyjaciół. – Dzisiaj to właśnie tutaj wyczuć można puls rynku. Cieszmy się z tego, że jesteśmy razem, bo takie spotkania pokazują nam najdobitniej, że są marki i firmy na które zawsze można liczyć. Jubileusz 70-lecia Marki, 10-lecia Spółki i 5-lecia Grupy pokazuje że KZN jest jednym z takich długoletnich zworników, na których opiera się struktura całej naszej branży – mówił podczas oficjalnego toastu prezes Ryszard Leszczyński.

Istotnym akcentem potwierdzającym rolę KZN dla branży infrastruktury szynowej w Polsce i Europie były również wizyty polskich wiceministrów gospodarki Arkadiusza Bąka i infrastruktury i rozwoju Sławomira Żałobki, a także brytyjskiego wiceministra transportu Robina Grotha;  oraz przedstawicieli dyplomatycznych – ambasadorów Wlk. Brytanii Robina Barnetta i Korei Południowej Ji-in Honga, konsulów Republiki Federalnej Niemiec Cornelii Pieper i Petera Utscha.

Pożądane nagrody

IMG_0585aTargowy sukces KZN potwierdzają także nagrody przyznane firmie w trakcie Trako 2015. Szczególne  znaczenie ma główna nagroda w prestiżowym Konkursie  im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii Infrastruktura. Statuetka Malinowskiego dla Kolejowych  Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” trafiła za Innowacyjną technologię produkcji i zabudowy wysokiej jakości rozjazdów kolejowych, której trzonem jest specjalistyczny wagon samowyładowczy Switcher – Wyróżnikiem naszego systemu jest kompleksowe podejście do całego procesu produkcji, logistyki i zabudowy rozjazdów kolejowych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie radykalnie podnieść jakość początkową i przyspieszyć proces zabudowy tych kluczowych elementów infrastruktury kolejowej – powiedział w trakcie wręczania statuetki Ryszard Leszczyński, prezes KZN „Bieżanów”. – W naszej technologii innowacyjne i wyjątkowe jest połączenie funkcji bezpiecznego transportu i rozładunku rozjazdów – podkreślał szef KZN.

Szalenie ważna jest także branżowa Lokomotywa Rynku Kolejowego przyznana za skuteczne działania na styku nauki i biznesu, których efektem jest system logistyczny dedykowany do transportu rozjazdów kolejowych wraz z dedykowanym wagonem o nazwie Switcher. – Wyróżnienie przyznane przez „Rynek Kolejowy”, medium które napędza branżę, szczególnie nas cieszy. Moim zdaniem doceniono to, co zrobiliśmy w tym roku, pokazaliśmy jak szeroko, kompleksowo i innowacyjnie myślimy o naszych produktach. Nasza technologia logistyki pokazuje jak wiele jesteśmy w stanie zrobić by klient otrzymał najwyższej jakości produkty i cieszył się z ich dobrego użytkowania przez lata – mówił w trakcie wręczania nagrody Remigiusz Tytuła.

Zobacz wszystkie aktualności