Rozjazdy KZN „Bieżanów” na E 30

W ciągu najbliższych dwóch lat Grupa KZN Bieżanów dostarczy komplet rozjazdów kolejowych do zabudowy na stacjach Tarnów i Tarnów Mościce.

Jedna z poprzednich lokalizacji na magistrali E30, w których zabudowano nasze rozjazdy - Okmiany.

Jedna z poprzednich lokalizacji na magistrali E30, w których zabudowano nasze rozjazdy – Okmiany.

Partnerem w tym przedsięwzięciu jest polski oddział OHL ŽS realizujący prace modernizacyjne na ważnym odcinku magistrali E 30 – Biadoliny-Tarnów. Kompletne rozjazdy, wyprodukowane spółkę Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” pracować będą na obszarze podległym Lokalnemu Centrum Sterowania w Tarnowie. Zgodnie z umową w latach 2013-2015 lider Grupy KZN Bieżanów dostarczy blisko sześćdziesiąt rozjazdów dla nawierzchni 60E1 i 49E1. Pod względem finansowym transakcja zamknie się w kwocie ok. 9 mln złotych.

– Podpisany kontrakt tylko potwierdza czołową pozycję Grupy KZN Bieżanów na polskim  rynku nawierzchni kolejowej. Dziś dostarczamy kluczowe elementy infrastruktury na ważny odcinek będący fragmentem III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę – mówił tuż po podpisaniu umowy Michał Gawroński, Dyrektor Sprzedaży w KZN „Bieżanów”. – Nasza aktywność na tej magistrali nie kończy się jednak na samej dostawie rozjazdów. W perspektywie mamy także umowy dotyczące kompleksowych usług budowlanych oraz te związane z budowlami inżynieryjnymi – akcentował.

Zobacz wszystkie aktualności